دیجیتال ساینیج

دیجیتال ساینیج چیست؟

بر اساس پژوهش‌­های صورت گرفته و تجارب متعدد، انتقال محتوا، تبلیغات و اطلاع رسانی از طریق نماد­ها، عکس، ویدیو و… به وسیله دیجتیال ساینیج به مراتب تاثیر گذار­تر می باشد. در این مقاله به بررسی این موضوع که دیجیتال ساینیج چیست و چه تاثیراتی در محیط کاری شما می­گذارد، می پردازیم.

دیجیتال ساینیج چیست و تاثیر آن در محیط کار

افزودن ابزار الکترونیک و مولتی مدیا به دنیای تبلیغات، بازاریابی، فروش، اطلاع رسانی علاوه بر خلق دگرگونی جذاب و کم نظیر، نیاز به چاپ و نصب هر باره صفحات بزرگ و کوچک را حذف نموده و نمایش پیام و محتوای جدید را به آسانی چند کلیک در آورده است. به ویژه با رشد برندها و کاهش زمان افراد در دنیای پر مشغله امروز، نیاز به انتقال موفق محتوا در کمترین زمان بیشتر احساس می شود.

از طرف دیگر با پیشرفت تکنولوژی نمایشگرها نیز به رزولوشن­‌های بالاتر دست یافته اند و حتی شکل ظاهری آن‌ها از مستطیل و مربع ساده خارج شده است، آن‌ها هم چنین از نظر ابعاد نیز محدودیت­‌ها را زیر پا نهاده اند مانند نمایشگرهای خمیده، آینه‌­ای، بسیار کشیده و …

علاوه بر این‌ها پیشرفت فناوری تشکیل تصویر در نمایشگرها و ظهور OLEDمرزهای تجربه بصری در نمایش رنگ­‌ها و جزئیات تصویر به ویژه تصاویری با اجزای متحرک، جا به جا نموده است.

 

کیوسک ها

کیوسک های لمسی و Interactive پا را از انتقال یک طرفه اطلاعات نیز فراتر نهاده و ارتباطی دو طرفه با مشتری یا کاربر ایجاد می کنند، مانند “سامانه مسیریابی از نقاط معین تا فروشگاه­‌های مورد نظر در مراکز خرید و پاساژهای تجاری بزرگ” ،”سامانه جستجوی کانتر Check-in و گیت خروجی در فرودگاه­‌ها با استفاده از شماره پرواز” و موارد متعدد دیگر که می‌توان از این کیوسک‌ها است

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  معایب سیستم سنتی و مزایای سیستم هوشمند

نکته جالب دیگر در مورد کیوسک های لمسی امکان ترکیب آن ها با سایر سیستم ها و ایجاد سامانه های کاملا اتوماتیک مانند “سامانه سفارش و پرداخت غذا ” در فست فود های زنجیره ای ، “سامانه بانکداری تمام اتوماتیک با قابلیت ارائه خدمات مالی و بانکی مانند افتتاح حساب، نقد کردن چک و … ” و بسیاری موارد نوآورانه دیگر استفاده نمود.

از معایب این ساختار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

خرابی هر کدام از Mini-PC ها می تواند منجر به عدم نمایش تصویر در نمایشگر متصل به آن گردد
بروز اشکال در شبکه نیز می تواند دلیل دیگری بر از دست دادن کنترل نمایشگر از طریق ریموت دسکتاپ گردد.

هر چه تعداد تجهیزات مورد نیاز برای تشکیل و به هم بندی سیستم بیشتر باشد، احتمال بروز اشکال در کل سیستم به دلیل بروز مشکل در هر تجهیز (به دلیل عدم وجود Redundancy) بالا می رود. توجه به این نکته ضروری است که اگر تعداد تجهیزات به کار رفته زیاد باشد ولی در پیکربندی از مکانیزم Redundancy استفاده شده باشد ، چنین ایرادی به سیستم وارد نیست.

توان مصرفی کل سیستم به دلیل وجود یک Mini-PC به ازای هر نمایشگر بالا است ، در نتیجه به UPS و باتری های بیشتری نیاز می شود و مجموعه ی این ها به معنی هزینه بالاتر برای نگهداری سیستم می باشد.
معایب پیکربندی اولیه ذکر شده، با استفاده از راهکار نشان داده در زیر که توسط LG و Pantos در شرکت داتیس ارائه می شوند، برطرف شده اند.

 

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مداربسته

همان طور که در شکل بالا نشان داده شده است ، Mini-PC جای خود را به تراشه ای کوچک به نام SoC که به صورت Embedded در نمایشگر قرار داده شده است، داده است. سیستم عامل ویندوز در Mini-PC نیز به سیستم عامل اندروید تغییر یافته است. نرم افزارهای SuperSign و Pantos Digital Signage وظیفه طراحی، تنظیمات ، بارگذاری محتوا در نمایشگرها را بر عهده دارند. مزایای این توپولوژی در لیست زیر گنجانده شده است.

در این پیکر بندی ، نیازی به حضور همیشگی لپ تاپ نمی باشد. در واقع یک بار تنظیمات انجام می شوند و محتوای در نظر گرفته از لپ تاپ داخل نمایشگرها بارگذاری می شوند، از این به بعد نیازی به وجود لپ تاپ در سیستم نیست.
در صورت نیاز به اعمال تغییرات در تنظیمات اولیه ، می توان مجددا لپ تاپ را به شبکه متصل نمود و پس از اعمال تغییرات آن را از شبکه جدا نمود.

کاهش تعداد تجهیزات مورد نیاز در این توپولوژی ← کاهش احتمال بروز خطا و خرابی در کل سیستم ← افزایش بهره وری سیستم
حذف Mini-PC ← کاهش توان مصرفی کل ← عملکرد بهینه و سادگی سیستم
کاهش توان مصرفی (برق مورد نیاز) ← کاهش هزینه مورد نیاز برای UPS و باتری های آن
کاهش تعداد تجهیزات و اقلام مصرفی ← کاهش هزینه های نگهداری سیستم
در شبکه هایی با پهنای باند پایین می توان محتوای مورد نظر را توسط فلش مموری از طریق USB Cloning به تک تک نمایشگرها منتقل کرد.

 

نکته : از ویدیو وال ها نیز می توان به عنوان نمایشگر در سیستم دیجیتال ساینج استفاده کرد. در اغلب مواقع در این حالت نیاز به تجهیزی به نام کنترلر می باشد.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  نمایشگر های Oled چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.