استابلایزر

استابلایزر چیست؟

استابلایزر چیست؟

در مکان هایی که سیستم های حفاظتی گران قیمتی نصب باشد و نظارت از اهمیت بسیاری برخوردار است باید به نوسانات برق توجه ویژه ای داشت زیرا ممکن است منجر به صدمات غیر قابل جبرانی شود. در این صورت باید برق ورودی حتماً بدون تناوب و تثبیت شده باشد.

در موارد ساده تر که اهمیت کمتری دارد می توان از یک محافظ برق ساده کمک گرفت تا از سوختن دستگاه جلوگیری کرد. با اینکه این کار هزینه کمی را می طلبد ولی در بسیاری از موارد ۵۰ درصد مشکل را برطرف می کند.

استابلایزر

 

عملکرد محافظ به این صورت است که هنگام نوسانات برق ورودی به دوربین ها، جریان موقتاً قطع و پس از تاخیر جزئی که می توان آن را تنظیم کرد، دوباره جریان برق وصل می شود.
معیب محافظ ها : در برخی موارد ممکن است عملکرد محافظ به مشکل بخورد و باعث صدمه به سیستم شود؛ و اینکه هنگامی که برق قطع می شود بعضی از دستگاه ها مثل DVR ها ریست می شود و دوباره باید از اول کار خود را شروع کند که در این صورت نیاز به شناسه و رمز عبور می باشد. در صورت عدم حضور در محل ممکن است ساعت ها ذخیره سازی تصاویر از دست برود.

استابلایزر ها و UPS ها که برای جلوگیری از نوسان برق و تثبیت کننده جریان برق مورد استفاده قرار می گیرد است به وسیله باتری داخلی یا خارجی خود، برق دوربین ها را هنگام قطعی جریان، تامین می کند. بنابراین کلیه سیستم بدون وقفه و قطعی جریان برق می تواند روند کاری خود را پیش ببرد.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  قابلیت های هوشمندسازی دوربین های مداربسته

اکسپندر دزدگیر چیست؟

همانطور که قبلاً در مقالات این بخش توضیح داده شده، ساختار اصلی دزدگیرها از تعدادی چشم الکترونیک مادون قرمز ، یک بلندگو، کاور به همراه دستگاه مرکزی ، باطری و شارژر تشکیل می شود.تعداد زیادی از این نوع چشم های الکترونیکی در ادارات،خانه ها،مغاره ها و … وجود دارد اینکه بدانیم چه عاملی کدام چشم الکترونیک را تحریک کرده بسیار حایز اهمیت است.

استابلایزر

 

دستگاه های رایج در بازار دارای ۴ تا ۷ زون می باشد و معمولا زمانی که تعداد چشم ها بیش از این مقدار می شود ، آنها را به صورت گروهی دسته بندی مینمایند.
برای مثال در یک منزل بزرگ و چند طبقه اتاقها را به زون ۲، درها را به زون ۱، راهرو ها و سالن پذیرایی را به زون سوم و سیم کشی داخل بلند گو ها و چشم ها را به زون ۲۴ ساعته وصل می کنند.
برای موقعی که در نبود صاحب خانه دزدگیر اعلام خطر میکند، می توان خاموش شدن دستگاه با ۳ آلارم به این موضوع پی برد که در غیاب فرد، دزدگیر تحریک شده است.
البته این اطلاع رسانی دستگاه در سیستم های مختلف، متفاوت است.

همچنین می توان از طریق چراغهای LED روی دستگاه مرکزی به این موضوع پی برد، بنا براین با چشمک زن بودن دستگاه یا روشن ماندن یک سره آن می توان متوجه شد که چشم الکترونیک اتاق ها یا درب های ورودی تحریک شده است یا قسمت های دیگر.
به هر حال در محل هایی که تعداد ۲۰ یا ۳۰ چشم الکترونیک وجود دارد، تشخیص اینکه کدام یک از آنها اعلام خطر کردند بسیار مشکل خواهد بود.پس با بهره گیری از یک اکسپندر می توان تعداد زون ها را زیاد کرد در نتیجه تشخیص اینکه کدام چشم هشدار داده آسان تر می شود. با کمک افزایش تعداد باتری ها و بالابردن آمپر آنها می توانیم محل هایی که چشم بیشتری درآن دایر است را پشتیبانی کنیم.در ضمن اکسپندر شارژ اضافه ای برای شارژ کردن باتری ها نیز دارد.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  چگونگی انتقال برق به دستگاه های امنیتی در سایت های صنعتی

ارسال همزمان تصاویر از دوربین مداربسته به تلفن همراه

همزمان با توسعه روز افزون شبکه های کامپیوتری و اینترنت وضعیت برای نظارت و مدیریت تصاویر با دوربین های مدار بسته هوشمند پیشرفته تر بسیار فراتر از قبل شده است. قیمت بالای محصولات نظارتی این امکان را برای مجهز کردن خانه ها محیا نمی کرد ولی سامسونگ با ارائه دوربین های تحت شبکه خانگی هوشمند این توانایی را به ما می دهد تا همزمان تصاویر را با کیفیت (وضوح ۶۴۰×۴۸۰ و ۳۰ فریم در ثانیه) در گوشی های موبایل دارای سیستم اندروید و آیفون مشاهده کنیم.

در نمایشگاه CES 2012 نماینده ی آمریکایی شرکت سامسونگ از محصول جدید دوربین های هوشمند خود رونمایی کرد. از ویژگی های آن می توان به کیفیت ۱.۳ مگاپیکسلی اشاره کرد که مجهز به WiFi است و توسط آن می توان تصاویر کودکان، سالمندان و حیوانات خانگی خود را مستقیماً از طریق تلفن همراه خود مشاهده کرد.در ضمن نصب و راه اندازی این نوع دوربین ها نسبت به مدل های مشابه خود بسیار ساده و آسان می باشد. با فشار دادن دکمه تعبیه شده روی دوربین و دکمه WPS روی روتر ، دوربین شروع به فعالیت می کند.

با قرار دادن و تنظیم نمودن این دوربین روی میز و یا با نصب آن روی دیوار و با زدن دکمه شروع فعالیت آن، تصاویر گرفته شده بصورت فیلم ضبط می شود حتی در تاریکی هم با وجود LED ها و نمایشگرهای مادون قرمز امکان دریافت تصاویر وجو دارد و در آخر تمامی این فیلمها روی یک حساب شخصی یوتیوب آپلود می شود.
از دیگر دوربین های مشابه می توان به مدل IZON اشاره کرد که فقط روی iphone قابل نصب است اشاره کرد ولی دوربین مذکور سامسونگ بخاطر نصب و استفاده آسان آن نسبت به رقیب خود در رده بالاتری قرار دارد.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  تفاوت مانیتور صنعتی با نمایشگر خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.