دوربین مداربسته دید در شب

بهترین دوربین های مداربسته دید در شب AHD چیست؟

دوربین‌های مداربسته  “آنالوگ”  قدیمی ترین نوع از خانواده دوربین مداربسته دید در شب هستند که برای نظارت از محیط استفاده میشوند. به  این دلیل کیفیت پایین تصاویر، امروزه بسیار کمتر از آنها استفاده می‌شود و یه جورایی می‌توان گفت کنار گذاشته شده اند. بیشترین کیفیت این دوربین‌های مداربسته ، آنالوگ برابر ۷۰۰ TVL است که این مقدار برابر ۰.۵ مگا پیکسل دوربین‌های دیجیتال میباشد، که نسبت به دوربین‌های تحت شبکه خیلی کم است.

از طرف دیگر دوربین‌های مداربسته تحت شبکه ، علاوه بر اینکه دارای کیفیت تصویر بسیار بالا هستند، دارای قابلیت نرم افزاری متعدد مانند پردازش تصویر، به منظور نظارت بهتر هستند که دوربین‌های مداربسته آنالوگ از این امکان برخوردار نیستند. اما از بزرگترین معایب این دوربین‌های مداربسته ، قیمت زیاد آنها می‌باشد که هزینه سنگینی را به کاربر تحمیل می‌کند.

به همین خاطر کاربران بین دو راه برای نصب دوربین مداربسته مانده بودند ، از طرفی دوربین‌های مداربسته آنالوگ اگرچه قیمت ارزان و نصب آسانی دارد اما برای مکان‌هایی که امنیت بسیار مهم دارد، به دلیل پایین بودن کیفیت تصویر مناسب نیستند و همینطور دوربین‌های مداربسته تحت شبکه اگرچه نیاز کاربران را به خوبی برطرف می‌کنند اما گران بودن آن باعث شده بود که خیلی‌ها قید دوربین مداربسته با کیفیت را بزنند.

به همین دلیل شرکت‌های تولید کننده دوربین‌های مداربسته به این فکر افتادند تا دوربینی بسازند که هم مانند دوربین‌های مداربسته آنالوگ ارزان قیمت باشد و هم تا حدودی کیفیت تصویربرداری آنها را به دوربین‌های مداربسته تحت شبکه نزدیک تر کنند تا در محیط‌هایی که نیاز به یک سیستم دوربین مداربسته با کیفیت است، استفاده شود که در نهایت دوربین‌های مداربسته ای تحت عنوان AHD (Analog HIght Definition) ساخته و عرضه شد..
این دوربین‌های مداربسته AHD از نظر کیفیت تصویر پیشرفت زیادی داشتند، به طوری که در بعضی از مدل‌ها دوربین‌های مداربسته AHD با کیفیت ۸ مگاپیکسل و رزولشن ۴k عرضه شدند که این مدل از دوربین‌ها می‌تواند به خوبی نیاز کاربران را در زمینه تأمین دوربین مداربسته با کیفیت خوب و قیمت مناسب برای مکان‌های مهم تأمین کند.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  ۱۱ مورد از ویژگی های دوربین مدار بسته

این تکنولوژی امرزه در همه دسته بندی‌های (آنالوگ ، آنالوگ HD ، IP) دوربین مداربسته قابل استفاده می‌باشد. اما سوالی که برای مشتری به وجود می‌آید این است که دوربین‌های مداربسته را با چه برندی و از کجا می‌توان تهیه کرد که در کنار کیفیت قابل قبول، قیمت مناسب و ضمانت معتبر هم داشته باشد.

برند PELCOTECH

این برند جزو بهترین دوربین‌هایی است که شرکت نگاه هوشمند آن را عرضه می‌کند، به این خاطر  که حسگر تصویر آنکه وظیفه تولید تصاویر دریافتی را دارد توسط شرکت سونی ساخته شده است و از کیفیت فوق العاده ای برخوردار بوده و برای اماکنی که امنیت بسیار مهم است و نیاز به تصویربرداری با کیفیت بالا می‌باشد استفاده از دوربین‌های مداربسته با برند PECOTECH می‌تواند یک انتخاب بسیار عالی در این زمینه باشد و در نتیجه به دلیل اینکه از قطعات باکیفیت در ساخت این دوربین مداربسته استفاده شده عمر مفید دوربین به همان اندازه بالا رفته است.

شرکت نگاه هوشمند با سال‌ها تجربه در فروش دوربین مدار بسته در ۸۰ درصد از پروژه‌های خود از دوربین‌های مداربسته این برند استفاده می‌کند و ۵ سال گارانتی بی قید و شرط برای این دوربین لحاظ کرده که هیچ شرکتی در ایران تاکنون چنین گارانتی طولانی مدتی برای دوربین مداربسته در نظر نگرفته است.

از خصوصیات مشترک این پکیج ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  •  دید در شب قوی
  •  استفاده از دستگاه DVR ۵ مگاپیکسلی برای ضبط تصاویر با کیفیت
  • کیفیت تصویر ۲.۴ مگاپیکسلی
  •  استفاده از لنز ۳مگاپیکسلی (بالاتر از توانایی سنسور تصویر) برای ثبت بهتر تصاویر
خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  تفاوت DVR و NVR چیست؟

خصوصیات کیفی دوربین‌ها و دستگاه DVR در ۴ پکیج فوق برند PELCOTECH یکی است و فقط تعدادشان متفاوت می‌باشد.

خصوصیات مشترک این پکیج‌های اقتصادی عبارتند از:

  • *ضد آب
  •  دید در شب قوی
  •  استفاده از لنز ۲ مگاپیکسل
  •  کیفیت تصویر ۲ مگاپیکسل
  •  استفاده از دستگاه DVR با کیفیت ۵ مگاپیکسل برای ضبط هرچه بهتر تصاویر است.

خصوصیات کیفی و فنی این پکیج دوربین‌های مداربسته یکی است و فقط تعداد دوربین‌ها و آداپتورهای مورد استفاده در هرکدام از آنها متفاوت می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.