دوربین سوپر استارلایت

تکنولوژی سوپر استارلایت ( Super Starlight )

یک مصرف کننده ساده، نور ستارهگان می تواند یک اصطلاح بسیار گیج کننده برای فهمیدن باشد. دوربین Super Starlight چیست؟ چگونه کار می کند و چه تفاوت هایی با دوربین های دید در شب مادون قرمز دارد؟ در این مقاله نگاه هوشمند سعی بر این دارد که این نکات و اینکه چگونه می تواند برای شما مفید باشد را روشن نمائیم.

 

دوربین های Super Starlight چیست؟

 

دوربین سوپر استارلایت

دوربین های Super Starlight دوربین هایی هستند که دارای حسگرهای ویژه ای می باشند که دید در شب را در شرایط کم نور بهبود می بخشند. می تواند چیزهایی را ببیند که چشم غیر مسلح ما نمی تواند ببیند. وقتی سطح نور به مقداری بسیار ناچیز می رسد، چشم انسان نمی تواند اشیا را تشخیص دهد. دوربین‌های Super-Starlight به دلیل حساسیت فوق‌العاده حسگر نور ستاره، تصویر واضح‌تر و واضح‌تری را حتی در شرایط ۰ لوکس ارائه می‌دهند.

 

دوربین های دید در شب Super-Starlight چگونه کار می کنند؟

 

دوربین دید در شب

دوربین‌های Super-Starlight بر روی جدیدترین فناوری حسگر کار می‌کنند که دارای کیفیت پیچیده‌ای در کاهش نویز است که منجر به دید در شب واضح‌تر می‌شود. در این دوربین ها سنسورهای نور بزرگتر از سنسورهای دوربین مداربسته سنتی هستند و دیافراگم بازتر و سرعت شاتر کمتری دارند. این اجازه می دهد تا نور بیشتری به سنسور برسد، بنابراین، تصاویر تمام رنگی استثنایی در شرایط تاریک ارائه می دهد. این برای تشخیص چهره انسان و پلاک خودرو کافی است، حتی زمانی که چشمان انسان قادر به دیدن آن نمی باشد.

 

 

دید در شب رنگی در مقابل دید در شب سیاه و سفید

دوربین های Super-Starlight می توانند دید در شب رنگی و سیاه و سفید را ارائه دهند. وقتی شرایط نور بدتر می شود یا هوا خیلی تاریک است، این دوربین های نور ستاره می توانند به دید در شب سیاه و سفید تغییر کنند. این فیلم سیاه و سفید از صحنه‌های تاریک در مقایسه با دوربین‌های مداربسته استاندارد، به دلیل سنسورهای بسیار حساس، همچنان بسیار واضح خواهد بود.

 

دوربین های Super-Starlight همیشه بهترین گزینه را انتخاب می کنند، سیاه و سفید یا رنگی بر اساس سناریو نور. این را می توان به صورت دستی نیز انتخاب کرد.

 

تفاوت بین دید در شب IR و Super-Starlight چیست؟

 

دوربین starlight

سیستم‌های نظارت سوپر استارلایت در مقایسه با دوربین‌های مداربسته دید در شب مبتنی بر IR معمولی از نظر وضوح و کیفیت تصاویر در شرایط نور کم یا بدون نور، قابلیت دید در شب بهتری دارند.

 

در جایی که دوربین مبتنی بر IR باید چراغ‌های LED مادون قرمز خود را در طول شب روشن کند تا کار کند، دوربین‌های Super-Starlight می‌توانند به لطف سنسورهای پیشرفته خود از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرند تا کیفیت تصویری عالی تولید کنند.

 

چرا دوربین Super-Starlight را به جای دوربین های مبتنی بر IR انتخاب کنید؟

دوربین های امنیتی Super-Starlight وضوح بهتری دارند. همانطور که قبلا ذکر شد، دوربین های نور ستاره دارای سنسورهای بسیار حساس و لنزهای خاص هستند که نوید تصویر استثنایی و با وضوح بالا در شب دید را می دهند. این بدان معناست که شما قادر خواهید بود چهره افراد را شناسایی کنید و پلاک‌ها را حتی در شرایط کم نور یا بدون نور، زمانی که دوربین‌های دیگر قادر به شناسایی جزئیات نیستند، مشاهده کنید.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  فشرده سازی تصویر دوربین مدار بسته H265

دوربین های Super-Starlight می توانند موارد بیشتری را ببینند. در مقایسه با دوربین مداربسته مبتنی بر IR که برای تولید تصویر به بازتاب LED های مادون قرمز متکی است، دوربین های سوپر استارلایت از تحلیل قوی تری برخوردار هستند.

 

 

کجا باید از دوربین های مداربسته Super-Starlight استفاده کرد؟

با همه این پیشرفت‌های بزرگ در دید در شب، دوربین‌های Super-Starlight مزایای بیشتری در زمینه‌های باز برای دید در شب گسترده‌تر خود دارند این در حالی است که با توجه به قیمت آنها در مواردی که بحث اقتصادی دارای اهمیت بیشتری است از دوربین های معمولی استفاده شود. اگرچه اغلب اوقات دوربین‌های Super-Starlight دارای قیمت‌های قابل مقایسه با دوربین‌های مبتنی بر IR هستند، اما با دید در شب بهتر.

 

اغلب اوقات، مشتریان هنگام جستجوی یک سیستم دوربین مدار بسته، تمرکز بیش از حد بر وضوح تصویر دارند و سایر عوامل مهم را نادیده می گیرند. در حالی که دوربین‌های با وضوح بالا (یعنی ۶ تا ۸ مگاپیکسل) در ثبت جزئیات مانند پلاک‌های شماره‌گذاری از فواصل دور عالی هستند، یک نقطه ضعف وضوح بالا این است که پیکسل‌ها کوچک‌تر هستند و بنابراین دارای عناصر حساس به نور کوچک‌تری هستند (یعنی کاهش سطح در دسترس برای گرفتن نور). این بدان معناست که در حالی که یک دوربین مگاپیکسلی بالا احتمالاً در ثبت جزئیات در طول روز مؤثرتر است،

 

در واقع اغلب نسبت به دوربینی با مگاپیکسل کمتر در شب مؤثرتر است. بازسازی رنگ تصویر، عملکرد نور کم و توانایی دوربین های مداربسته شما برای کنترل صحنه های کنتراست بالا همگی تحت تاثیر اندازه پیکسل هستند. برای جبران این اثرات، برخی از دوربین ها از سرعت شاتر کندتری استفاده می کنند. با این حال، این می تواند باعث ایجاد مسیرهای نور و تار شدن تصاویر شود.

 

برای مثال در مقایسه دید در شب رنگی یک دوربین ۲ مگاپیکسلی تیاندی و یک دوربین ۸ مگاپیکسلی با دید در شب معمولی، دوربین با وضوح کمتر در واقع تصویری با کیفیت بهتر در شب هنگام ارائه می کند.

 

ویژگی Super Starlight Tiandy از فناوری بسیار کم نور برای ارائه تصاویر فوق‌العاده واضح و با وضوح بالا در سطوح نور بسیار کم استفاده می‌کند. این دوربین ها با استفاده از نرخ فریم بالای ۲۵ فریم در ثانیه (FPS) قادر به ضبط تصویر رنگی در ۰٫۰۰۰۸ لوکس (نزدیک به تاریکی کامل) هستند تا حرکت کوچک را ثبت کنند،

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  چرا شما نیازمند اتوماسیون اداری هستید؟

 

از محو شدن اجسام متحرک جلوگیری کنند و از غفلت نشدن رویدادهای مهم اطمینان حاصل کنند. از طرف دیگر یک دوربین استاندارد Tiandy starlight می‌تواند یک تصویر رنگی با وضوح ۰٫۰۰۲ لوکس بگیرد – به این معنی که به نور بیشتری نیاز دارد. این در حالی است که سایر برندهای محبوب مانند داهوا معمولاً سطوح لوکس را بین ۰٫۰۰۲ و ۰٫۰۰۵ ارائه می دهند.

 

به طور کلی، اگر به دنبال یک دوربین با نور کم هستید، توصیه می کنیم یک دوربین ۲ مگاپیکسلی را به جای یک دوربین ۵ مگاپیکسلی انتخاب کنید. با این حال، سطح لوکس مورد نیاز شما تا حد زیادی به میزان نور موجود در صحنه ای که می خواهید ثبت کنید بستگی دارد.

 

فناوری پریمیوم استارلایت در برند مایلسایت

Milesight دوربین های شبکه خود را به فناوری Starlight Premium مجهز می کند. در نور بسیار کم، در حالی که دوربین های دیگر ممکن است به حالت IR و تصویر سیاه و سفید تغییر کنند، سری Starlight Premium همچنان به ارائه فیلم های رنگی ادامه می دهد. با پشتیبانی از الگوریتم های پردازش تصویر، خروجی دوربین های استارلایت کیفیت برتری دارد. فناوری قدرتمند Starlight Premium به دوربین های شبکه اجازه می دهد بدون توجه به شرایط نور، نظارت شبانه روزی قابل اعتمادی را ارائه دهند.

 

فناوری مایل‌سایت Starlight Premium ترکیبی از اجزای نوری با کیفیت بالا و الگوریتم‌های پردازش تصویر پیشرفته است. با فناوری Starlight Premium، دوربین‌های Milesight می‌توانند تصاویر تمام رنگی را در شرایط بسیار کم نور تا ۰٫۰۰۱ لوکس بدون مکمل نور اضافی ثبت کنند.

 

 

دوربین های دید در شب Starlight چگونه کار می کنند

در فناوری استارلایت حساسیت به نور ستاره یک امتیاز محسوب می شود. اما چگونه دوربین مداربسته استارلایت تنها با نور ستاره یا حتی بدون نور کار می‌کنند؟ در واقع، این آخرین فناوری حسگر Starlight و حذف پیچیده نویز است که منجر به حساسیت استثنایی و دید در شب واضح‌تر می‌شود.

 

به عبارت دقیق تر، دوربین استارلایت از سنسورهای بزرگتر، دیافراگم بازتر و کاهش سرعت شاتر بهره می گیرد. این تغییرات برای جمع آوری نور کافی برای شناسایی چهره و شماره پلاک انسان و جزئیات تصویر یک تحول بزرگ است. زیرا منجر به ثبت تصاویر واضح در زمانی که چشمان انسان چیزی را نمی بیند، شده است.

 

دوربین استارلایت با دید در شب سیاه وسفید

دوربین های مداربسته استارلایت در برند Reolink قابلیت سوئیچ کردن به تصاویر رنگی و سیاه و سفید را  از طریق نرم افزار دارند. در این دوربین ها starlight بهترین کیفیت دید در شب را ارائه می دهد، اما نه لزوماً دید در شب رنگی. برای مشاهده واضح جزئیات، مانند چهره انسان و شماره پلاک، در شرایط نوری بسیار ضعیف، اکثر دوربین های امنیتی استارلایت با کیفیت، به طور خودکار به حالت سیاه و سفید برای بهترین وضوح تبدیل می شوند.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  شش مورد از مزایای فناوری تشخیص چهره

 

البته می توانید به صورت دستی دید در شب سیاه و سفید استارلایت را به دید در شب رنگی تغییر دهید. به عنوان مثال، می توانید به راحتی ضبط رنگی Reolink Argus 2 را در شب از طریق برنامه Reolink تنظیم کنید.

 

دوربین مداربسته دید در شب استارلایت

IR دید در شب مادون قرمز اولین نسل از فناوری های دید در شب است که به صورت سیاه و سفید تصاویر را ثبت می کند. این قابلیت همچنان کاربردی است و بسیاری از دوربین های مداربسته موجود در بازار به این قابلیت مجهز هستند. در این قابلیت از نور مادون قرمز که برای چشم انسان قابل رویت نیست استفاده شده است. نور از مهم ترین عواملی است که در تشکیل تصویر نقش دارد. در محیط های کم نور و شب هنگام وجود این عامل مهم بسیار کمرنگ می شود. بنابراین برای مشاهده و ثبت تصاویر نیاز به جایگزین مناسب احساس می شود.

 

نور مرئی می تواند یک گزینه جایگزین باشد اما گزینه مناسبی نیست. زیرا شما در تمام طول شب می خواهید محیط را روشن نگه دارید و اصلاً منطقی نیست. نور مادون قرمز بهترین انتخاب برای این شرایط است. بدون آنکه جلب توجه کند شما می توانید محیط را رصد کنید. نسل بعدی IR اکسیر  است این قابلیت نیز تصاویر در شب را به صورت سیاه و سفید ثبت می کند. اما تفاوت عمده این قابلیت با IR در کیفیت تصویر ارائه شده است، گرچه تفاوت های دیگری نیز دارد. تصاویر با Exir با وضوح بیشتری ثبت می شود و خبری از حاشیه سیاه دور تصویر نیست.

 

 با توجه به نیاز کاربران به نظارت بر محیط به صورت رنگی حتی در شب این فناوری توسعه یافت. بسیاری از کمپانی های در صدد ایجاد و طراحی تکنولوژی با قابلیت ثبت تصاویر رنگی در شب شدند. از جمله شرکت تیاندی که موفق به خلق فناوری استارلایت شد. این فناوری با دوربین استارلایت تیاندی به بازار عرضه شد اما کم کم در سایر برندها نیز به کار رفت.

 

قیمت دوربین مداربسته استارلایت

با توجه به  قابلیت استارلایت به نظر می آید قیمت دوربین استارلایت بسیار بالا و خرید آن پر هزینه باشد. اما لزوماً اینطور نیست و اگر دوربین انتخابی شما از برند معتبر و خوبی باشد هزینه زیادی در بر ندارد. بله دوربین هایی هستند که قابلیت استارلایت آنها برای تصویربرداری در شرایط نور کم ۰٫۰۱ لوکس طراحی شده است. این دوربین ها برای موقعیت ها و کاربری های خاص مورد استفاده قرار می گیرند و قیمت بالا دارند. اما دوربین های استارلایت در سطح مصرف کننده با دید در شب بهبود یافته قیمتی مقرون به صرفه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.