معایب سیستم سنتی و مزایای سیستم هوشمند

معایب سیستم سنتی و مزایای سیستم هوشمند

امروزه صنعت ساختمان سازی نسبت به گذشته بسیار تخصصی تر شده و اوج گرفته است. سازندگان به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند علاوه بر کاهش هزینه ساخت ساختمان خود، سرمایه خود را بهینه صرف کرده و کیفیت ساختمان خود را روز به روز ارتقا دهند. سیستم برق ساختمان لازمه تمامی ساختمان ها میباشد اما این دیدگاه سازندگان و همچنین پیشرفت فناوری باعث شده تا ساختار برق ساختمان از سنتی به هوشمند تغییر کرده و گرایش به ساختمان های هوشمند به شدت افزایش پیدا کند. فاکتورهای دخیل در این امر در دو دسته “معایب سیستم سنتی” و “مزایای سیستم هوشمند” در زیر خلاصه میشوند:

معایب سیستم سنتی:

اینترفیس های چندگانه، فروشندگان و سازندگان گوناگون:
به عنوان مثال شما برای کلیدهای روشنایی خود از یک برند، ترموستات و کنترلر فن کویل ها از یک برند، کنترلر پرده برقی از یک برند و… استفاده میکنید که بنابراین با برندهای گوناگون در مرحله خرید، نصب، آموزش و خدمات رو به رو هستید.

مدیریت سیستم ها به صورت جداگانه:

شما توانایی کنترل همزمان روشنایی، سیستم گرمایش و سرمایش، صوتی و … را ندارید و این شما را محدود میکند.

عدم هماهنگی و تطابق سیستم ها:

سیستم ها در حالت سنتی اجرا شده و به عنوان مثال امکان هماهنگی سیستم روشنایی به همراه سیستم صوتی و… برای اجرای “سناریو” های گوناگون نیست.

نیاز به آموزش های مختلف برای هر سیستم:

شما در خانه خود به ازای هر سیستم الکتریکی، یک بخش کنترل کننده مجزا دارید که برای کار کردن با آنها نیاز به آموزش های جداگانه و چندگانه دارید.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  چرا شما نیازمند اتوماسیون اداری هستید؟

داشتن هزینه های انرژی بیش از اندازه:

در طرح سنتی سیستم ها، انرژی به بیشترین شکل ممکن مصرف شده و تنها راه صرفه جویی، اعمال دخالت و کنترل مستقیم و مستقل سیستم ها توسط کاربر میباشد.

نیاز به وجود کارگران کارآزموده مختلف:

لازمه مجزا بودن هر سیستم وجود کارگران و متخصیص مختلف برای انجام خدمات پس از فروش میباشد.

مزایای سیستم هوشمند:

بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی:
به دلیل وجود “هوش” در سیستم خانگی هوشمند، امکان مدیریت و مصرف بهینه انرژی به صورت کاملا خودکار و با شیوه های متعدد و پربازده فراهم میشود.

بهره وری هزینه:
با هزینه اولیه  متناسب با پروژه خود میتوانید خانه خود را هوشمند کرده و در طی چند سال خود سیستم با صرفه جویی انرژی، خرابی کمتر مصرف کننده ها و … بازگشت اقتصادی برای شما فراهم می آورد.

کنترل امنیت و ایمنی:
سیستم هوشمند برای شما امنیت را فراهم آورده و به دلیل برنامه پذیری دقیق سیستم، ایمنی در عملکرد مجموعه شما را تضمین میکند.

تأمین آسایش و رفاه:
سیستم هوشمند باعث راحتی استفاده شما از تجهیزات الکتریکی شده و تمامی طرح های سیستم های هوشمند در راستای تأمین رفاه و راحتی بیشتر برای کاربر، روز به روز در حال پیشرفت و توسعه میباشند.

سادگی استفاده از تجهیزات هوشمند:
کنترل هوشمند تجهیزات بسیار راحت تر از حالت سنتی بوده و کاربر با یک مجموعه ساده و روان و متناسب با دلخواه و سلیقه خود سر و کار خواهد داشت.

مدیریت ساختمان هنگام بروز حوادث:
از اصلی ترین کاربردهای سیستم هوشمند، مدیریت یکپارچه و دقیق تجهیزات هنگام بروز حوادث و شرایط غیرمعمول ساختمان میباشد.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  دوربین مداربسته ضد آب Waterproof

کنترل ساختمان از هرجای دنیا:
با استفاده از “درگاه های ارتباطی” فراگیر و گوناگون، امکان کنترل تمامی تجهیزات شما را از خارج از منزل متناسب با موقعیت و امکانات در دسترس شما فراهم میشود.

کم کردن استهلاک وسایل مصرفی:
با هوشمند شدن تجهیزات الکتریکی، مصرف آنها اصولی و متناسب با کارایی آنها شده و نسبت به حالت سنتی کاهش عمر مفید تجهیزات و مصرف کننده ها کمتر میباشد.

انعطاف پذیری:
مهمترین ویژگی سیستم هوشمند امکان ارتقای آن در آینده و کم یا زیاد کردن سطح هوشمند بدون کوچکترین تخریب دیوارها و جابه جایی سیم کشی میباشد.

قابلیت اطلاع رسانی و گزارش گیری:
سیستم هوشمند این امکان را به شما میدهد که در هر زمان باز خوردی از کارکرد مجموعه خود و همچنین امکان اطلاع از وضعیت فعلی سیستم خود داشته باشید.

افزایش ضریب تجملات:
زیبایی، لوکس بودن و باهوش بودن خانه شما نیز مسلما از گزینه های بسیار تأثیرگذار و مثبت میباشد!
ملاحظه میشود که ایجاد شدن سیستم هوشمند علاوه بر رفع عیب های سیستم سنتی، مزایای بسیاری هم به خانه شما اضافه میکند که تمامی این گزینه ها در جهت رفع نیازها و انتظارات امروزی ما از محل کار و زندگی ما میباشد و هر سازنده ای را به راحتی مجاب به گرایش به سیستم هوشمند می نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.