قابلیت های هوشمندسازی دوربین های مداربسته

دوربین های هوشمند وقتی وارد بازار سیستم های حفاظتی و امنیتی شدند، همه پی به تکنولوژی هوشمند سازی آن بردند. این دوربین ها با توجه به عملکردی که دارد سریع مورد استقبال قرار گرفتند. اما این دوربین های هوشمند چگونه کار می‌کنند؟ و بسیاری از سوالات دیگر که در این مقاله از قابلیت های هوشمندسازی دوربین از جهات متنوع زیادی که در حال حاضر هوشمند شده می‌پردازیم، پس در ادامه همراه ما باشید.

 

قابلیت های هوشمندسازی دوربین های مداربسته

 

قابلیت های هوشمندسازی دوربین

 

شناسایی انسان، حیوان و عناصر طبیعی

یکی از این قابلیت های هوشمندسازی دوربین، شناسایی افراد و حیوانات خانگی است که می توان به عنوان مهمترین قابلیت جذب مشتری از آن یاد نمود. دوربین های دارای تکنولوژی هوشمند برندهای AVTECH AVTECHXSeries, CPPLUS, قادر هستند که انسان ها، حیوانات و عناصر طبیعی را از هم تشخیص دهد و آن ها را از هم متمایز سازند. بنابراین تمامی این گزینه‌ها می‌تواند برخلاف دوربین های قبل که ممکن بود هشدار خطر های کاذب اعلام کنند، بتواند با دقت و حساسیت بیشتر تشخیص دهند که یک مزاحم وارد محوطه شده و هشدار به موقع دهند.

 

شناسایی تشخیص چهره

 

دوربین مداربسته تشخیص چهره

یکی دیگر از قابلیت های هوشمندسازی سیتم های نظارتی ، دوربین تشخیص چهره است. این دوربین را می توان جهت امنیت منزل یا ورودی شرکت ها قرار گیرد تا با تشخیص چهره، بتواند چهره های آشنا را از چهره های غریبه متمایز کند و با مشاهده چهره های جدید، اعلام خطر نماید. همچنین می توان به آن یک چهره را معرفی نمود تا اگر این شخص را رویت کرد بتواند اعلام هشدار نماید.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  معرفی دوربین مداربسته کی دی تی

 

شناسایی و تشخیص حرکت

قابلیت سوم سیستم هوشمند دوربین های مدار بسته اسمارت ، قادر است حرکت های خاص را تشخیص دهد. این قابلیت در فروشگاه ها، مغازه ها، و جهت نظارت و امنیت کسب و کارها می تواند مفید باشد. اگر دزدی اقلامی از فروشگاه را داخل جیب خود پنهان کند، این دوربین می تواند او را در هنگام ارتکاب جرم تشخیص داده و اعلام هشدار نماید.

 

ردیابی اشیا و آنالیز اجسام

 

دوربین مداربسته

چهارمین قابلیت های هوشمندسازی دوربین ، ردیابی اشیا است. این دوربین امکان ردیابی و آنالیز اجسام متحرک را دارد. به طور مثال اگر دزدی وارد خانه شد، حرکت آن را تشخیص داده و دوربین روی آن فرد زوم کرده و به راحتی می توانیم بفهمیم که این شخص در خانه چه رفتارهایی انجام داده و به کجا رفته و چه کرده است.

 

قابلیت تشخیص صدا

قابلیت مهم دیگری که این سیستم دارد، تشخیص صدا است. این دوربین ها علاوه بر درک تصویر و تشخیص چهره و حرکت، می توانند از روی صدا، رفتار کنند. به طوری که می تواند به صورت یک دستیار عمل کنند. ما می توانیم به دوربین بگوییم که دنبال چه بگردد. همچنین به راحتی می توانیم فیلم های ضبط شده و صداهای ذخیره شده را از هم متمایز کرده و فایل مورد نظر را پیدا کنیم.

دوربین مداربسته تشخیص پلاک

 

همانطور که گفته شد، دوربین مداربسته هوشمند قابلیت های زیادی دارد. اما این نکته حایز اهمیت است که این دوربین ها چگونه کار می کنند و می توانند به ما هشدار دهند؟ هوشمند سازی این دوربین ها، توسط یک سری سخت افزار و حسگر که در دوربین نصب می شود، عمل می کند. دوربین مدار بسته هوشمند اسمارت می تواند با ایجاد یک فضای سه بعدی از منطقه دید خود، حرکت اجسام و انسان و حیوانات را در نظر بگیرد و هشدار مورد نظر را بروز دهد. این دوربین با تکنولوژی یادگیری عمیق ماشین، می تواند چهره های نا آشنا را از حیوانات و افراد آشنا و بچه ها تشخیص داده و هنگام خطر واقعی اعلام هشدار کند. همچنین این دوربین رفتارهای مشکوک  را با این حسگر ها تحلیل کرده و با رفتارهای پیش تعریف شده تطبیق می دهد و می تواند به طور هوشمند اعلام خطر کند.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  دوربین مداربسته Wifi چیست؟

 

قابلیت های دوربین مداربسته عناصر هوشمند سازی در صنعت مداربسته

تشخیص حرکت: شناسایی و ارسال هشدارها بر اساس تشخیص حرکت انسان یا وسیله نقلیه.

تشخیص رها شدن شی: تشخیص اینکه چه زمانی یک شی مشخص رها شده است. برای ایمن سازی فضاهای عمومی و خصوصی مفید است.

تشخیص گم شدن شی: تشخیص زمانی که اشیاء خاصی جابجا می شوند. برای ایمن کردن موجودی در خارج و کمک به کنترل موجودی مفید است.

حفاظت از منطقه: تشخیص زمانی که یک وسیله نقلیه یا انسان وارد یا خارج از یک “منطقه” مشخص شده می شود.

تشخیص سرگردانی: تشخیص زمانی که افراد به یک منطقه مشخص حرکت می کنند و برای مدت زمان مشخصی در آن منطقه باقی می مانند.

تشخیص غریبه: شناسایی زمانی که فردی در پایگاه داده ثبت نشده است، زمانی که توسط دوربین شناسایی می شود.

تشخیص چهره: بر اساس افراد مختلفی که در پایگاه داده «کتابخانه چهره» شکایات ثبت نام کرده اند، هشدارهای مختلفی دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر یک VIP از قبل ثبت نام شده وارد لابی شما شود، می توانید سیستم را طوری تنظیم کنید که به تیم شما اطلاع دهد.

کنترل دسترسی غیرفعال: هنگامی که فردی که در پایگاه داده ثبت نام کرده است (به عنوان مثال با اتصال به یک سیستم کنترل درب / مانع) دسترسی به یک مکان خاص را فعال کنید. و هنگامی که فردی که اجازه حضور در یک مکان خاص را ندارد (به عنوان مثال نظافتچی که در اتاق امن کار می کند) هشدار ایجاد کنید.

شمارش /مدیریت افراد: افرادی را که وارد یا خارج از ملک شما می‌شوند، تعداد افرادی که وارد مناطق خاصی از ملک شما می‌شوند، ردیابی ابزار ساختمان در طول زمان (به عنوان مثال سطوح استفاده از مناطق مختلف ساختمان) را ردیابی و مدیریت کنید.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست  دوربین مداربسته برای انبار

قابلیت هوشمند ANPR : وسایل نقلیه را از طریق شماره پلاک آنها شناسایی و ثبت کنید. ردیابی استفاده از پارکینگ خودرو در طول زمان.

ساختار ویدئو/جستجوی هوشمند: به شما امکان می‌دهد به راحتی اطلاعات مربوط به رویدادها و افراد را جستجو کنید، از جمله اینکه سوژه چه چیزی پوشیده است، از جمله رنگ لباس و جنس سوژه یا چه رنگی از وسیله نقلیه و موارد دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.